Коли варто звертатися до пульмонолога?
Пульмонолог — це фахівець, який працює із всіма патологіями дихальних шляхів, легенів і плеври.
Основний симптом, який показує, що треба звернутися до пульмонолога - це кашель. Але багато захворювань і так супроводжуються кашлем (грип, ларингіт, фарингіт), тому людині самостійно складно визначитися куди звертатися із такими симптомами. Найчастіше до пульмонолога направляє лікар-терапевт після визначення наступного:
- тривалий кашель, що провокує дихальну недостатність;
- кашель з виділенням мокроти;
- виділення мокротиння з вкрапленнями крові, гною, рожевої піни;
- біль в грудях при диханні;
- температура, слабкість, задишка;
- напади кашлю, задуха;
- утруднене дихання, спазми при наявності сторонніх запахів.
Найчастіше до пульмонолога направляє терапевт, який або виявляє якісь зміни на флюорографії, або не може інтерпретувати дані дослідження.
Сьогодні Міністерство охорони здоров'я (https://www.kmu.gov.ua/news/moz-informuye-yak-zrobiti-flyuorografiyu-bezoplatno-v-umovah-voyennogo-stanu) інформує, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану.
Необхідність проведення флюорографії визначає сімейний або лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або, у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, паперове направлення на обстеження.
Консультація пульмонолога рекомендується і майбутнім мамам. Під час вагітності у багатьох жінок загострюються хронічні захворювання, у тому числі органів дихання. Крім того, перебудова гормональної системи може спричинити порушення функції легень. Водночас досвідчений лікар у таких випадках допоможе позбавитися неприємних симптомів, підібравши безпечні для матері та дитини препарати або порекомендувавши фізіотерапевтичні процедури.
Рекомендується щорічний профілактичний огляд у лікаря-пульмонолога в разі тривалого куріння або роботи на шкідливих виробництвах (пов'язаних з вдиханням виробничого пилу, аерозолів).
Не забувайте, що зараз на Чернігівщині реалізується проєкт з відновлення медичних послуг у деокупованих та віддалених громадах. На разі, мова йде про Варвинську, Срібнянську та Талалаївську громади. У складі кожної медичної команди працює сімейний лікар, якому можна задати всі питання щодо свого здоров'я.
Мобільні медичні команди працюють у Варвинській громаді — щовівторка, Талалаївській — щосереди, Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.
Записатися на прийом до представника мобільної медичної команди та задати всі уточнюючі питання можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +380502096654, у Срібнянській громаді +380963841492.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».
Джерело фото:http://https://viva.clinic/ua/pulmonologiya/