Податкові новини

Як отримати електронний ключ в умовах карантину

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення пунктів обслуговування (відокремлених пунктів реєстрації) користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) за посиланням Головна/«Контакти»/«Пункти обслуговування» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Пункти обслуговування».

10:13 03.04.2020

Телефонні шахраї вимагають у підприємців гроші

Головне управління ДПС у Чернігівській області попереджає: в області вкотре активізувалися телефонні шахраї, які представляються податківцями. Дзвінки зафіксовано у смт Варва Прилуцького району. Телефонують з номерів 095-8104115 та 066-6937448 на телефони фізичних осіб – підприємців. Невідомі представляються начальником Варварської ДПІ та вимагають  перерахувати кошти на картковий рахунок 4323357024715803. Застерігаємо платників не піддаватися на провокації шахраїв! У разі надходження таких дзвінків з будь-якими незаконними пропозиціями або вимогами негайно зателефонуйте до підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Чернігівській області (0462) 652-315, 652-392, 668-522) та до Національної поліції.

10:11 03.04.2020

Про карантинні нововведення з ЄСВ!

З метою підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19)» Законом України від 17.03.2020 №533-IX запроваджені нововведення для фізичних осіб-підприємців.

09:30 31.03.2020

Запровадження програмних РРО відтерміновується

запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичним РРО. Також, до 1 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 млн гривень, крім тих, які здійснюють:

14:22 26.03.2020

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року!

Відповідно до змін, запроваджених Законом №533, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, для яких встановлено строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Кодексу мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020.

14:18 26.03.2020

Підтримка платників ЄСВ на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Законом України від 17.03.2020  № 533 – IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» внесено ряд змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ), відповідно до яких тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю.

13:38 26.03.2020

Максимально використовуємо дистанційний формат спілкування

Здоров’я та безпека платників – головний пріоритет ДПС як соціально-відповідального державного органу. У зв’язку зі спалахом і розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Державна податкова служба України наполегливо рекомендує  платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо якщо проблему, з якою ви збираєтеся звернутися до ЦОП, можливо вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

13:32 26.03.2020

Набрали чинності важливі закони, спрямовані підтримку платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби!

17.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року           № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19)» (далі - Закон № 530-ІХ), яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010року № 2755-УІ із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), зокрема, тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19) звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (СОУГО-19), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. Дана норма буде діяти протягом трьох місяців з дня опублікування Закону        № 530-ІХ.

13:31 26.03.2020