Податкові новини

Для отримання податкової соціальної пільги робітник має подати заяву роботодавцю

Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплатні на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і лише після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

15:32 15.02.2019

Про грошову оцінку сільськогосподарських земель у 2019 році

Згідно інформації, отриманої від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру,  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 01.01.2019 року.

15:27 15.02.2019

Що треба знати про оподаткування товарів, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу фізичних осіб

Згідно з частиною шостою ст. 374 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

15:25 15.02.2019

До відома власників авто на іноземній реєстрації

Фахівці Чернігівської митниці ДФС звертають увагу, що наразі перед пунктами пропуску, відкритими для автомобільного сполучення у зонах діяльності митниць ДФС західного регіону України (Львівська, Волинська митниці ДФС), а також безпосередньо в таких пунктах пропуску, спостерігається тенденція до накопичення легкових транспортних засобів, які переміщуються на митну територію України громадянами з метою подальшого поміщення їх у митний режим імпорту.

15:23 15.02.2019

Про розмір єдиного внеску з 01 січня 2019 року

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що з 01 січня 2019 року набрали чинності зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) щодо розміру та порядку обчислення єдиного внеску, внесені Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», а саме:

12:48 28.01.2019

На Чернігівщині активно оформлюють авто на пільгових умовах

Чернігівською митницею ДФС, після набрання чинності з 25.11.2018 р. Закону України від 08.11.2018 №2611-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (далі – Закон), здійснено митне оформлення 644 легкових транспортних засобів товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, з них 435 автомобілів з добровільною сплатою до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнюють розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн). Загальна сума митних платежів сплачених по даній категорії товарів становить  42 815,2 тис гривень.   Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що  відповідно до частини 8 Закону пільговий період дії ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення легкових транспортних засобів діє протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 22 лютого 2019 включно.

12:41 28.01.2019

Увага: пільговий період митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації діє до 22 лютого!

Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що відповідно до частини 8 Закону України від 08.11.2018 № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» пільговий період дії ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення легкових транспортних засобів діє протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 22 лютого 2019 включно.

12:38 28.01.2019

Половину сплачених податків у 2018 році на Чернігівщині забезпечили представники середнього та малого бізнесу

До бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині у минулому році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено близько 5 млрд грн податків і зборів, що становить половину загальної суми надходжень.

12:32 28.01.2019