Податкові новини

До уваги власників авто з іноземною реєстрацією!

Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що з 24 травня 2019 року набирає чинності  Закон України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», яким запроваджено суттєві зміни щодо відповідальності громадян за незаконне  використання транспортних засобів з іноземною реєстрацією на митній території України.

12:30 28.01.2019

Що потрібно знати власникам автомобілів на іноземній реєстрації

Фахівці Чернігівської митниці ДФС нагадують, що  до 22 лютого 2019 року при оформленні транспортних засобів, ввезених на митну територію України в митних режимах «транзит» та «тимчасове ввезення» громадяни мають право скористатись пільговою ставкою акцизного податку із застосуванням коефіцієнта 0,5. Зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Після 22 лютого 2019 року власники автомобілів платитимуть за оформлення повну ставку акцизу.

12:30 28.01.2019

До 1 червня 2019 року реалізатори пального повинні зареєструвати акцизні склади

Звертаємо увагу, що Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» у підрозділ 5 «Особливості застосування ставок акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ додано новий п. 22, відповідно до якого платники акцизного податку (далі – податок) зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

12:25 28.01.2019

Компанія декларування доходів громадян розпочалася, - ГУ ДФС у Чернігівській області

Традиційно, з 1 січня 2019 року в Україні розпочалася Кампанія декларування доходів громадян. Отож, громадянам варто подбати про своєчасне подання річної податкової декларації,  - звертають увагу в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

09:44 11.01.2019

Одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню

Відповідно до частини п’ятої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого ЄВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

09:43 11.01.2019

Яким чином платнику єдиного внеску - ФОП знятись з обліку у разі припинення підприємницької діяльності

Законом України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

09:34 11.01.2019